Walka ze smogiem po krakowsku, a walka ze smogiem normalnie

Pod ostatnim wpisem rozgorzała dyskusja m.in. na temat uchwalonego właśnie w Krakowie zakazu używania paliw stałych do ogrzewania. Dla jasności: Ja, radykalny zwolennik czystego powietrza i zdrowego środowiska, uważam ten zakaz za rzecz głupią. Szerzej rozpisałem się na Rewolucji Energetycznej, a dokładniej w tym wpisie, gdzie też zaprasza do dyskusji. 

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Off topic

A ja tak sie zaczynam ostatnio zastanawiac czy aby Nowy Jedwabny Szlak ma sens?Nawet bym chcial zeby mial bo to nam zmienia otoczenie geopolityczne ale czy w kontekscie rozwoju druku 3D i islamskiego "najazdu" na Europe ten projekt nie straci 50% swojego sensu za 10-15 lat.Wloza tam Chinczycy setki miliardow,zajmie im to ze dwie dekady a potem sie okaze ze druk 3D z powrotem zlokalizuje produkcje blisko rynkow zbytu a do tego majaca byc glownym rynkiem Europa Zachodnia jest zdewastowana i zbiedniala po muzulmanskiej "inwazji"(ktora wlasnie sie niedawno zaczela przeciez).Co myslisz?

P.S.Dla NAS to oczywiscie ZAWSZE ma sens bo Chinczycy "zadusza" Ruskich ale czy aby niedlugo Chinczycy nie zaczna miec podobnych do mnie watpliwosci i nie zaczna sie nieco hamowac w naszym regionie?

Piotr34

Maczeta Ockhama pisze...

To będzie szlakiem dostaw żywności i surowców do Chin. I tyle.
Efektywność energetyczna gospodarki i przemysłu Europy jest dziś nie do pobicia i nawet jakby zaprzestano jakichkolwiek inwestycji to nikt tego nie dogoni w 20 lat. Ani USA ani Chiny.