Ogłoszenie- można nawet zarobić- zakończone

Tym razem ja płacę. Otóż potrzebuję designu drobnego urządzenia AGD. Do konkretów- kasę proponuję na poziomie- bardzo przyzwoitym dla studenta lub osoby chcącej sobie dorobić, dla kogoś kto usiłuje z tego żyć na poziomie „dobra psu i mucha”- czyli też w miarę istotną, choć bez fajerwerków.
Od strony designu sprawa jest bardzo ciekawa- gdyż struktura cen jest tu (w Argentynie) zupełnie inna- przyzwoite drewno czy nawet skóra potrafi kosztować mniej niż plastik, więc można nieco poszaleć. Od strony inżynierskiej i technologicznej także jest dość duże pole manewru. Dla wyjaśnienia- potrzebuję tylko zewnętrznego designu, ograniczonego oczywiście funkcjonalnością
Moje wymagania:
Co do projektu- estetyka, łatwość wykonania małoseryjnego, a następnie masowego. Oczywiście niezgodność z ograniczeniami od strony funkcjonalnej lub inżynierskiej projekt dyskwalifikuje
Co do projektanta:
Zasadniczo- brak. Nie interesują mnie żadne papiery. Jednak z przykrością informuje, że ze względu na pewną poufność projektu, nie ujawnię specyfikacji osobie zupełnie anonimowej.

Dalsza współpraca jest jak najbardziej możliwa i przeze mnie oczekiwana, choć nie przewiduję możliwości zapewnienia nawet najlepszemu projektantowi stałych dochodów w najbliższym czasie. W nieco dłuższej perspektywie- czyli powiedzmy, przyszłego roku jest to całkiem realne.

Zasady są konkursowe- znaczy płacę najlepszemu, ewentualnie za 2-3 znakomite i wyrównane prace. Nie mam najmniejszego zamiaru płacić za każdy rysuneczek przysłany, jakość oceniam osobiście ja, według mojego gustu i rozpoznania rynku. Za to daję słowo, że nie wykorzystam w żaden sposób pracy, za którą nie zapłacę. Czyli zapłacę za każdą pracę, która zostanie wykorzystana.
Co do technicznej strony- potrzebuję rysunków z wymiarami i opisem matriałów. Nie ma większego znaczenia czy będzie to skan rysunku, czy projekt możliwy do odczytania na zwykłym komuterze.
To tyle- co do wątpliwości i wyjaśnienia nieścisłości w tekście- proszę komentarze (jak zwykle zresztą), co do szczegółów- tylko mail.
Update
Konkurs zakończony. Do każdego z uczestników (czyli osób które choćby wysłały maila z zapytaniem o szczegóły) wyślę indywidualną odpowiedź. Osoby, które zapytały się o szczegóły, a dotychczas nie wysłały projektu, proszę o nie marnowanie swojego czasu- tych którzy sie nie pytali tym bardziej to dotyczy.
Przeoraszam, z powodu braku czasu, nastąpi to najpóźniej, według polskiego czasu, nad ranenem we wtorek.

10 komentarzy:

Paweł Kowalski pisze...

Sorry, ale to nie przejdzie.
Nie wiem jak to jest w Argentynie, ale tutaj nie znajdziesz łatwo jelenia, który zrobi Ci robotę bez żadnej gwarancji zapłaty. Chcesz całe ryzyko przenieść na wykonawcę usługi.
Tutaj to działa trochę inaczej.

Njusacz pisze...

@ Maczeta,

Czy dobrze Ciebie zrozumiałem:

potrzebujesz propozycji designu/wizualizacji. nie potrzebujesz żadnego projektu technicznego, tak?

Maczeta Ockhama pisze...

@ Paweł Kowalski
To jest moja propozycja i tyle. Opisałem za co mam zamiar zapłacić a za co nie. A może łaskawie byś mi wskazał jakąkolwiek pracownię wzornictwa przemysłowego w Polsce, której mogę być pewien umiejętności i jakości efektów? Wtedy mogę podpisywać kontrakt na płatność w ciemno. Tylko jakby takich chyba nie ma- więc o czym mówisz.
@ Niusacz
Dokładnie

Unknown pisze...

Chcę wystartować w konkursie:). Chciałbym dostać więcej informacji na priva.

Pzdr.

Maczeta Ockhama pisze...

Blogger jakoś nie pozwala na wysłanie wiadomości w ten sposób. Na stronie (jeśli korzysta się z komputera a nie urządzeń mobilnych) jest mój adres. Zapraszam.

Anonimowy pisze...

Konkurs... Ha ha ha! Dlaczego nie znajdziesz frajera w Argentynie, za cwani?

Anonimowy pisze...

Maczeta! www.getdezign.pl Tego szukasz

Paweł Kowalski pisze...

@Maczeta Ockhama
Obracam się w trochę innej branży. Ale uważam, że dobra pracownia (czego by nie robiła) powinna mieć portfolio swoich prac. Patrząc na takie portfolio oceniasz czy to co widzisz Cię satysfakcjonuje czy nie.
Całkowicie pewnym umiejętności nigdy nie będziesz podejmując współpracę z kimś nowym - z biznesem wiąże się zawsze jakieś ryzyko.

Maczeta Ockhama pisze...

@ Paweł Kowalski
Zgaduje, że robisz większe projekty. To jest oczywiście inna sprawa. Nikt nie ma ochoty pracować miesiącami bez pewności zapłaty i żądanie tego jest oczywiście nieuczciwe. Ale w tym wypadku chodzi o pomysł, który może mieć właściwie każdy, a z umiejętnościa obsługi jakiegokolwiek programu 3d- nawet google sketch up ta robota powinna zająć powiedzmy 2-4 godziny. Więc takiego ryzyka można chyba racjonalnie oczekiwać, że ktoś podejmie?
Zresztą z zapytań i juz jednego gotowego projektu widzę, że jednak propozycja została uznana za uczciwą.

Paweł Kowalski pisze...

To w takim razie zwracam honor :) Nie potrzebnie się wypowiadałem nie znając realiów danej branży i specyfiki projektów.
Jak widać i na takie oferty jest popyt, więc nic tylko się cieszyć oraz życzyć udanych projektów i owocnej współpracy. Niech żyje wolny rynek! :)